Řezaná grafika aneb buďme vidět

Řezaná grafika, foliopísmo, nebo signmaking, všechno jsou jména pro jednu docela jednoduchochou věc, pokud k tomu máte veškeré podklady a materiál. Jediný důvod, proč už všichni nejezdíme autem, na kterém veřejně hlásáme naše politické názory anebo nepoužíváme polepy oken ke sdílení oblíbených statusů z facebooku, je ten, že tohle všechno nám zprostředkovává velký stroj (čti mašina), která má hlasitost kolem sta decibelů. 

A co všechno se tedy dá tímto způsobem vytvořit? 

Singmaking obsahuje celou řadu oborů

Singmaking je reklamní obor zaměřený na výrobu reklamních tabulí a vývěsních štítů. Spadá zde např.:

  • řezaná reklama

  • světelná reklama

  • polepy výloh

  • navigační tabule

  • polepy aut, atd.

Singmaking zahrnuje oblast technické a projektové přípravy, vlastní produkce a instalace. Znamená to tedy, že singmakingové firmy musí obsáhnout celou škálu oboru a profesí: od zpracování kovů či plastů, přes tiskové technologie až po architekturu a stavitelství. Nachází zde uplatnění i tzv. gravírování, což je technologie, která nahrazuje ruční rytí tím, že nápis či ornament vytváří odebíráním materiálu (například gravírování laserem či fotografií).  

stojan na produkty

 

Levná reklama na stínících sítích

Stínící sítě jsou na ploty sportovních areálů instalovány především kvůli zastínění hrací plochy. Pro hráče není nic horšího, než když mu silný svit slunce zastíní výhled a on mine. Stínící sítě se však dají použít i na ploty firemních a soukromých pozemků. Nejčastěji se prodávají v základní zelené barvě, která je nejlevnější.

stínící sít

Dají se však sehnat i v jiných barevných provedeních. Kromě stínícího efektu, tyto sítě poskytují i levnou alternativu reklamních ploch. Proto kromě tenisových kurtů, stínící sítě nachází využití i u malých a středních podnikatelů. Při potisku pro firemní účely mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása, proto doporučujeme jednoduchý a efektní potisk pouze s logem, telefonem, názvem a adresou.

Jak funguje digitální tisk?

Možná i vy patříte mezi lidi, kteří se příliš nezajímají o technologické postupy a nemáte potuchu, v čem se liší digitální tisk od toho ofsetového.

Digitální tisk se liší způsobem nanášení barvy. Na rozdíl od ofsetového je digitální tisk rychlý, není potřeba v průběhu tisku dělat mezikroky, umožňuje vytisknout kontrolní výtisk a je možné tisknout i menší náklady.

Nevýhodou digitálního tisku může být to, že touto technologií není možné tisknout na strukturované papíry a jeho cena při tisku vyšších nákladů.

Když billboard tak jedině velkoformátový

Reklama nás pronásleduje na každém kroku...Přemýšleli jste o ní ale někdy z pohledu jejího zadavatele? Zkuste se zamyslet nad tím, jaká reklama na vás má největší vliv.

Je to reklama v časopise, v televizi, rádiu, na internetu nebo venkovní reklama?

Velkoplošný digitální tisk je nejsmysluplnější technikou, kterou zvolit pro tisk venkovní reklamy. Když zaujmout, tak ve velkém rozměru i kvalitě.

My osobně nevěříme reklamám v televizi ani rádiu, protože sumy které se za ně platí jsou extrémní a dobrý výrobek, za kterým nestojí nějaký obří korporát či lobbing se nemá šanci díky takto postavené ceně do těchto médií dostat.

Máte jiný názor? Napište nám ho.

Co je to digitální tisk?

Digitální tisk se stal symbolem pro moderní polygrafii. Bez zdlouhavých procesů umožňuje tisknout kvalitní printy přímo z osobního počítače a to již od jednoho kusu. V nízkonákladových tiscích nahradil dříve tradiční offsetový tisk, který je dnes využíván výhradně pro náklady v rámci stovek kusů.

Digitální tisk funguje na principu laserového tisku s využitím suchých tonerů. Jejich kvalita je patrná především u černobílých výstupů, které mají znatelně vyšší kontrast než je tomu u offsetových tiskáren. Slabinou digitisku je kvalita při tisku velkých ploch. Digitální zařízení zatím nejsou schopna pokrýt celou plochu rovnoměrně a konstantně tak, aby se alespoň vyrovnala offsetu.

Své patrně největší uplatnění nachází digitální tisk při tvorbě knih. Na rozdíl od offsetu se v digitálu nemusí jednotlivé části seskládávat, což celý proce značně urychluje. Kniha s počtem několika set stran se tak dnes dá připravit během jednoho dne, zatímco dříve celý proces trval i týden.

Tiskněte rychle a jednoduše

Pokud tisknete přímo z počítače, tak se tento tisk nazývá digitálním tiskem. Je velmi jednoduchý, rychlý, oblíbený a hodí se pro kancelářský tisk. Nepotřebuje k tisku žádný mezikrok, takže šetří čas i materiál. A zvýšenou rychlostí se zvyšuje i efektivita tisku. Dnes již nejmodernější tiskárny odstranily dřívější problém s tiskem obrázků či celých ploch, které bávalo opravdu nekvalitní. Rozhodně se tento tisk nehodí na potisk bannerů apod, ale se základními obrázky nemá problém.

Šetřete s digitální tiskárnou

digitální tiskárna

Moderní technologií v oblasti tisku je digitální tisk, se kterým snadno a rychle, aniž by byl nutný mezikrok, vytvoříte tiskovinu přímo z počítače. Je možné tisknout již od jednoho kusu. S digitální tiskárnou, která je dnes nástupcem ofsetové tiskárny, můžete tisknout publikace s nízkými náklady. Šetřete tak své peníze.

Tiskněte reklamní předměty s UV tiskárnou

Přemýšlíte nad technologií, se kterou by byl tisk reklamních předmětů jednoduchý a nenákladný? Chcete zároveň docílit atraktivního designu? V takovém případě vám pomůže UV tiskárna, se kterou budete tisknout i na rolové a deskové materiály. S touto technologií docílíte naprosté přesnosti tisku. A díky okamžitému vytvrzování barev je možné přesně vytisknout barevné přechody. Technologie UV tisku nachází uplatnění při tisku jak miniaturní grafiky, tak i čárových kódů.

Historie 3D tisku

Historie 3D tisku je opravdu dlouhá. Nejprve se používaly nákladné a relativně pomalé techniky. Začínalo se s použitím jednoduchých materiálů a docházelo k realizaci nenáročných objektů, jako jsou modely jídla. Brzy 3D tisk získával na oblíbenosti a začal se rozšiřovat. V současné době dochází k tisku modelů hraček, zajímavých předmětů a podobně.

Tiskněte i na plast

Existují různé tiskárny, tím pádem vznikají i rozličné formy tisku. Žijeme v době, kdy tiskárna nepatří jenom a pouze papíru. Dnes se dá tisknout na rozličné materiály. Takovými materiály mohou být plast, kov, dřevo, sklo, keramika, kámen a další. Během chvíle můžete mít doma či ve Vaší firmě potištěné reklamní či dárkové předměty.